Wyszukaj

Tablica „Czarny Punkt Wodny” nad jeziorem Białym

Zmień wielkość czcionki:

 

 

Policjanci z gostynińskiej komendy wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Gostyninie, które reprezentowała Pani Maria Wróblewska Wicestarosta Gostyniński w ramach akcji oznaczania niebezpiecznych kąpielisk tzw. "Czarny punkt wodny" oznaczyli niestrzeżone kąpielisko nad jeziorem Białym w miejscowości Klusek.

W ramach corocznych przygotowań do sezonu wypoczynkowego gostynińska policja realizuje szereg działań o charakterze prewencyjnym. Jednym z nich jest współpraca z urzędem marszałkowskim, władzami samorządowymi oraz podmiotami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo na wodach, terenach przywodnych i oznaczanie miejsc niebezpiecznych dla kąpieli tablicami ostrzegawczymi: „Czarny punkt wodny”.  Dlatego funkcjonariusze policja w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym w Gostyninie oznaczyli tablicą ostrzegawczą tzw. „ Czarny Punkt Wodny” kąpielisko niestrzeżone nad jeziorem Białym w m. Klusek.

Stosowanie tablic ma charakter ostrzegawczy, a ich celem jest oddziaływanie na wyobraźnię osób, znajdujących się w pobliżu miejsca niebezpiecznego do kąpieli. Forma tablic jest prosta i czytelna. Czarno-żółta kolorystyka gwarantuje dobrą widoczność, natomiast minimalistyczna grafika - czytelność. Tablice informujące o ryzyku kąpieli są zawsze ustawione w widocznym dla wszystkich miejscu.

Policja deleguje w miejsca oznaczone tymi tablicami funkcjonariuszy na co dzień pełniących służbę w gostynińskiej komendzie.

Jedną z przyczyn jest wybieranie niestrzeżonych i nieznanych akwenów. Przed takimi miejscami ostrzegają czarno-żółte tablice. „Dzikie kąpieliska” czy wyrobiska mogą wydawać się atrakcyjne, jednak są bardzo zdradliwe. Wątpliwości rozwiewają tablice ostrzegawcze, które są wyraźnym sygnałem, że tu nie należy się kąpać. I jest to rzetelna informacja o tym, że jest tu niebezpiecznie. Nie ignorujmy jej. Nie warto ryzykować zdrowia i życia

Autor: KPP Gostynin

 DSC9339 DSC9341 DSC9343

Izabela Ślusarska